RD Coatings

Monoguard

RD-MONOGUARD

Metalik yüzeyler üzerinde olağanüstü bir performans ile korozyona karşı direnç sağlayan su bazlı bir üründür. Yeni nesil akrilik reçine ile formüle edilmiş olup, ağır sanayi ve deniz koşullarnın sert etkisine karşı özel olarak üretilmiştir (BS EN ISO 12944-2 (1) standartlarında belirtilmiş olan C5i ve C5M kategorileri). Yüksek verimli bir anti-korozyon kaplamadır. Astara ihtiya. duymaz. Metalik yüzeylere oldukça güçlü tutunma sağladığı gibi, son derece hızlı kuruyarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.
VOC seviyesi oldukça düşüktür (45g/l). Uzun servis ömrü sağlamaktadır. Korozyona karşı eski sistemlerle kıyaslandığında daha ince kalınlıklarda uzun süreli korumayı başarır. 200 μm’lik bir tabaka, ağır sanayi ve deniz koşullarına maruz bırakılmış çelik üzerindeki korozyonun gelişmesini önleyecektir. Yüzey hazırlığı için de yüzeyin kumlanmasına gerek duyulmaz. Serbest korozyon tabakasının kaldırılması yeterli olacaktır. Uygulandıktan sonra 1 ve ya 2 saat içerisinde kuruyarak hazır hale gelir. Bu özelliklerinden dolayı RD-MONOGUARD proje maliyetini önemli ölçüde düşürmektedir.
RAL ve NCS renk standartlarında: saten ve ya yarı parlak
Şeffaf tercih edildiğinde: mat, saten ve ya yarı mat uygulamalar mevcuttur.
Kullanım alanları oldukça geniştir;
Çelik yapılar; köprüler, üst geçitler, boru hatları, kuleler, boru taşıyıcı sistemleri, su depoları; silolar, yağ ve su tankları
Metalik Nesneler; merdiven korkulukları, çitler, tırabzanlar, raflar ve kapılar
Ekipmanlar; vinçler, römorklar, konteynırlar, makineler ve parçaları.