RD Coatings

Metal unicoat

RD-METAL UNICOAT
Tekli bileşenli ve su bazlı bir üründür. Orta seviyedeki koşullar (BS EN ISO 12944-2 (1) standartı içinde belirtilen C2 ve C3 ortamları) için oldukça etkili bir korozyon karşıtı kaplama olarak RD-METAL UNICOAT, dış cephe kaplamaları, metalik objeler ve yapıların yenilenmesi için etkili bir çözümdür. UV ışınlarına ve hava koşullarına karşı dirençli, esnek ve dayanıklı bir son kat oluşturur. Çok düşük VOC seviyesine sahiptir.
Astar kullanıma ihtiyaç duymaz. Ayrıca yüzey hazırlığı için de kumlama yapılmasına gerek yoktur. Serbest korozyonun kaldırılması yeterlidir. Kolay ve basit uygulamanması, depoların ve üretim tesislerinin yenilenmesinde uygun maliyetli bir çözüm haline getirir.
Ağır sanayi koşullarındaki projelerin durumunda, RD-Metal Unicoat, her zaman RD-Monoguard ve ya RD-Elastometal ile karıştırılarak korozyona karşı ekstra direnç sağlar.
RALve NCS kodlarında renk seçenekleri mevcut olup saten yüzey olarak uygulanabilir. RD-Metal Unicoat genel bakım boyası olarak kullanıldığında etkisi daha iyi görülür.