ROVAL

Roval ve Sıcak Daldırma Galvanizleme

Roval ve Sıcak Daldırma Galvanizleme

ROVAL, Oluşan pasın Roval tabakasının altına geçmesini engelleyen karakteristik özelliklere sahiptir.
Japonya’nın Miyakojima adasında ROVAL ve diğer rakip firmaların anti-korozyon boyaları 36 ay boyunca kötü hava şartlarından kaynaklı bozulmaların test edildiği merkezde atmosferik koşullara maruz bırakılmıştır.
Sonuçlar göstermektedir ki; ROVAL elektrokimyasal reaksiyon ile çelik yüzeyleri pasın yayılmasına karşı korurken diğer ürünler çapraz çizilmiş kısımlardan diğer yüzeylere pasın yayılmasını engelleyememiştir.

ROVAL ve Sıcak Daldırma Galvanizleme

ROVAL‘in anti-korozyon performansı Japonya’da mevcut en yüksek kaliteli sıcak-daldırma galvanizlemeye eşdeğerdedir.
ROVAL‘in anti-korozyon performansını sıcak-daldırma galvanizleme prosesi ile kıyaslamak için, Japonya Boya Denetleme ve Test Etme Birliğinde Japon Standardı ‘”JIS H8502-1999″a göre korozyon hızlandırıcı testler yürütülmüştür.
Testten elde edilen neticeler ve resimler ROVAL‘in sıcak-daldırma galvanizlemenin performansına eşdeğer bir performansa sahip olduğunu göstermektedir.
ROVAL, Japonya’da Konstrüksiyon Teknolojisi Konseyi Sertifikalandırma Merkezi tarafından sıcak-daldırma galvanizleme ile eşdeğer olarak onaylanmıştır.
• JIS H8502-1999, İSO Standartları 4540,4541.8407.8565,9227 ve 10062yi esas almaktadır.
 

Miyakojima Adası Test Alanı

Miyakojima Adası, Japonya’nın güney kısmında, kabaca Florida, A.B.D. ile aynı enlemde yer alan bir yerdir. Ada yüksek ısı, nem ve tuz oranı, güçlü güneş ışığı ve UV etkisi ile kötü hava şartlarından kaynaklı bozulmaların test edilebileceği zorlu şartlara sahip bir yerdir.
 

Test Sonuçlarının Karşılaştırılması: ROVAL ve Sıcak Daldırma Galvanizleme