IBIX

HELIX Ekolojik Yüzey Temizlik Sistemi

HELIX Ekolojik Yüzey Temizlik Sistemi

HELIX Sistemi özellikle tarihi değer taşıyan yapılarda, değerli tabakaların ve yüzeylerin temizliğinde çok etkilidir. Sistemin çok yönlülüğü, zaman ve harcanan malzemede elde edilen tsarrufu arttırmış ve kalın-kalıplaşmış kalıntıların olduğu geniş yüzeylerdeki temizlik çalışmalarında etkili hale getirmiştir.
HELIX, merkezkaç akımla venturi etkisini birleştiren ve daha da hassas yüzey temizliği yapılabilmesine olanak sağlayan özel bir sistemdir.
Özel aşınmaya dayanıklı çelikten üretilmiş başlığı ve helezonlu hareket üreten cihazın koruma yapısı içinde bütünleştirilmesi ve agrega/hava karışımı için özel olarak şekillendirilmiş çıkış konisi sayesinde venturi prensibinin uygulanabilmesi sağlanmakta ve birim yüzeye göre kalibre edilen karışımın eşit dağılım etkisini muhafaza ederken geniş teğetsel temas alanı sağlamaktadır.
HELIX Sistemi ile;

  • Kullanıcının çalışma yüzeyinden olan uzaklığı arttırılmıştır.
  • Eşit ve verimli temizlikten ödün vermeden tozların yayılmasını en aza indirgemektedir.
  • Korunması gereken katmanların kaybına neden olan kullanıcının sürekli geri dönerek düzeltme yapmasına gerek bırakmamaktadır.
  • Geleneksel sistemlere göre HELIX, aynı püskürtme başlık boyutuyla beraber birim alan üzerine uygulanan karışımın tutarlı ve ölçülü kalmasını sağlarken geniş teğetsel bir temas alanı sağlamaktadır.

Related Posts