ROVAL

Roval ve Antikorozyon Mekanizması

Roval ve Antikorozyon Mekanizması

ROVAL Sıcak galvanizlemeye eşdeğerde koruma sağlayan, yüksek anti-korozyon performansına sahip bir soğuk galvanizleme ürünü.roval_5ROVAL – kuru filmde %96 çinko içeriğine sahiptir.
Boya ile Galvanizleme
roval_1a roval_1 roval_2

ROVAL kuru filmde %96 çinko içeriğine sahiptir. Anti-korozyon performansı sıcak daldırmalı galvanizlemeye eşdeğerdedir.
Sıcak daldırmalı galvanizleme işlemi için yüksek ısı gereklidir. Ancak ROVAL soğuk galvanizleme işlemi oda ısısında dahi yapılabilir. Kullanıma hazır ROVAL soğuk galvanizleme ürünü aşınmış sıcak daldırmalı yüzeylerin restorasyonunda ve çelik vb. metal yüzeylerin korozyona karşı korunması konusunda yarım asırdan daha fazla bir süredir Japonya’da kullanılmaktadır.

ANTİ – KOROZYON Mekanizması

ROVAL soğuk galvanizleme ürünü çinkonun yüksek elektrokimyasal reaksiyon özelliği ile yüksek anti-korozyon performansı sergiler.
ROVAL, Çinkonun elektrokimyasal reaksiyon özelliği ile çeliği paslanmaya karşı korur. Çinko, doğrudan temas ile metalyüzeyde katodik koruma sağlar. Hasarlı veya ince bir şekilde kaplanan yüzeyde yeniden pas oluşsa dahi elektrokimyasalreaksiyon pasın ROVAL film tabakasının altına sızmasını ve devam etmesini engeller.
Normal boyalar metal yüzeyde su/havaya karşı koruma sağlar. Boya tabakası zarar gördüğünde ya da döküldüğünde yeniden pas oluşur. Oluşan pas tabakası boyanın altından diğer bölgelere sirayet eder.

Bakım

Sadece zarar gören bölgede oluşan pas temizlendikten sonra ROVAL yüzeye direk olarak uygulanabilir. Uygulanan yenikatman ile eski katman aradan geçen zaman ne olursa olsun kaynaşır. Farklı bir katman oluşmaz. Bu durum bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

ROVALElektrokimyasal Reaksiyon ile Anti-korozyon) Normal Boyalar(Bariyer koruma ile Anti-korozyon)
roval_29_1
roval_29_3

 
ROVAL Ürünlerinin Hava Şartları Altında Renk Değişimi Roval ürünleri hava şartlarına maruz kalan galvanizli materyaller ile aynı özelliğe sahiptir. Bu karakteristikler onarımı belirsiz kılar.